Mobil

Stal se běžnou součástí naších životů. Vybrat si můžeme z velkého množství zařízení, přesně podle našich představ. Telefon můžeme rozlišovat podle různých parametrů. Na trhu máme oblíbené dotykové. Pro práci v náročných podmínkách odolné, nebo pro nenáročné klienty klasické tlačítkové. Rozlišit se také mohou, podle druhu operačního systému.

Podíváme se spolu na řadu chytrých telefonů. Mezi nejprodávanější značky v současné době řadíme Apple iPhone, Huawei, Honor, Samsung a Xiaomi. Všechny tyto typy, nám díky operačního systému, jako je iOS, Android, Windows Phone, Bada a jiné, umožňují využívat nebo stahovat aplikace.
fotoaparát v mobilu

Aplikace změnily charakter telefonu a tím i naše životy. Pokud nám přistroj před lety, sloužil pouze jako komunikační prostředek, dnes už má využití víceúčelové. Najdeme v nich navigace na cesty, kvalitní fotoaparáty, plánovače pro sport, sociální sítě apod. Na Google play nebo App Store, pohodlně stáhneme hry a mnoho dalších oblíbených aplikací. Některé z nich, jsou dokonce ke stažení zdarma. Pomocí Wi-Fi či dat se jednoduše připojíme na internet, nebo k jiným komunikačním aplikacím, jako je Messenger nebo Skype.

Mezi nevýhody, bych zařadila snadné poškození displeje při pádu. Je vhodné si pořídit tvrzené sklo či obal. Pro velký displej a množství aktualizací spojené s používáním systému a účtu, kapacita baterie není nejdelší.
chytrý telefon

Přes veškeré pozitivní vlastnosti těchto technických vymožeností, to má i svůj negativní dopad. Je jednoduché dostat se do fáze, kdy jsme tím vším přehlcení a prakticky závislý na tom být on-line. Mladší generace, není schopná bez telefonu fungovat a mají je prakticky pořád v ruce. Stává se, že rodina často nemá přehled, s kým na telefonu děti komunikují. Internet nemusí být, vždy bezpečný! Buďme opatrní a mluvme s dětmi o bezpečném užívání chytrých telefonů.

2/5 - (1 vote)