Rozdíl mezi IPhone a android mobilem

Android a IPhone spolu dlouhá léta vedou bitvu o to, kdo bude monopolem pro operační systému mobilních smartphonů. Pokud nevíte, co tyto dvě označení znamenají, pokusíme se je trochu přiblížit a vysvětlit, jaký je mezi nimi rozdíl.

 

Oba to jsou operační systémy. Teda ne tak úplně. Android je název operačního systému, IPhone je název mobilních telefonů značky Apple s operačním systémem IOS. Nazvaly jsme ho jednoduše IPhone z toho důvodu, že operační systém IOS mohou mít pouze IPhony a žádné jiné zařízení. Proto se v tomto článku budeme bavit o rozdílech mezi Android mobilem a IPhone.

 

mobilní telefon

 

Android na druhou stranu, jak již bylo zmíněno je pouze operační systém. Ten se používá v různých obměnách ve všech mobilních telefonech, které nenesou značku Apple. Obměny mohou být různé v závislosti na tom o jakou značku mobilního telefonu se jedná. Například mobily řady Huawei mají svůj operační systém, který je na bázi androidu ale je pozměněn tak, aby vizuálně odpovídal designu Huawei. Nazývá se EMUI. Stejné obměny mají snad všechny značky mobilních telefonů. Snad jen kromě těch neznámých nebo začínajících.

 

android telefon

 

Jaký je tedy mezi nimi hlavní rozdíl? Android a IOS funguje jinak. Na programátorské úrovni se jedná o neporovnatelné rozdíly. Zkusíme vám to vysvětlit na příkladu. Třeba když byste dali stroji příkaz, aby našel tu nejlepší cestu z jednoho bobu do druhého, výsledek bude stejný, ale kroky které k tomu stroj využil budou úplně jiné. Takový je rozdíl mezi Androidem a IOS. Proto se můžete setkat s tím, že některé aplikace jsou pouze pro mobily řady IPhone a jiné pouze pro systémy Android. Samozřejmě v dnešní době je základ, aby byla úspěšná aplikace pro oba operační systémy.

 

Rozdíl mezi těmito systémy pozná uživatel tak, že se úplně jinak ovládají a jinak vypadají. Uživatel, který je celý život zvyklý na systémy Android si pak bude těžko zvykat na jiný. Stejně je to v opačném případě.