Mobil má každý

Vždycky jsem toužila po mobilním telefonu, ale v té doby ještě stály opravdu hodně peněz. Sice už jsem půl roku chodila do vlastní práce, kde jsem měla docela pěkné peníze, moje výplata byla nad průměr. Takže jsem si řekla, že když už konečně pracuji, takže si taky můžu dovolit koupit něco pěkného pro sebe. A místo oblečení jsem opravdu zatoužila po mobilním telefonu. V té době jsem ještě vůbec netušila, kolik mobilní telefon může tak asi stát. Takže jsem měla připravené dva tisíce korun.

Mobil je i pracovní náčiní.

Když to tak vezmete, když v té době ještě byla průměrná měsíční mzda jedenáct tisíc korun, takže dva tisíce za mobilní telefon bylo opravdu hodně. Jenomže když jsem potom přišla do specializované prodejny, kde prodávali mobilní telefony a další mobilní příslušenství, tak jsem málem omdlela. Mobilní telefony tam byly od šesti tisíc korun a výš! To byl šok. Vůbec jsem nechápala, jak si potom někdo může dovolit mobilní telefon, který je takhle moc drahý. Byla jsem překvapená a taky mě to zároveň mrzelo, protože ihned během té vteřiny jsem věděla a tušila jsem, že jsi takový mobilní telefon nebudu moct pořídit. V té době to ještě nešlo vůbec ani pořídit na splátky, všechno se muselo kupovat za hotové peníze.

Dnes má mobil každý.

Jenomže já jsem tolik peněz neměla. Samozřejmě, že jsem měla nějakou velice pěknou rezervu na účtu, ale tohle nebylo na mobilní telefon, protože tato rezerva byla, kdybych třeba měla nečekané výdaje, kdyby se mi třeba rozbila trouba anebo lednička. Jenomže dát skoro celé úspory za mobilní telefon? Tak to vůbec ne. Tak jsem si počkala ještě rok a půl, než jsem si našetřila na ten nejlevnější mobilní telefon, který mě Stál pět tisíc korun, v dnešní době by tento mobilní telefon stále možná tři stovky. Takže pokud v dnešní době taky neoplýváte více penězi, tak se jistě spokojíte i s obyčejným levným mobilem.