Zařiďte se skandinávsky

Krása severských zemí je dechberoucí. Každý z nás se jistě alespoň jednou v životě zatoužil podívat se tam a nasát zdejší atmosféru. Ti z vás, kteří zrovna nemají čas či finance na návštěvu těchto krajin – nezoufejte! V tomto článku načerpáte inspiraci abyste si mohli doma zřídit severskou oázu klidu a dobré pohody.

Čistota a jednoduchost jsou klíčovými znaky. Každá místnost by měla být zařízena jen tím, co je opravdu nezbytné. Pokud chcete doplnit interiér dekoracemi, vybírejte jemné, a především s mírou. Přeplácanost nelahodí oku ani duši.
Přírodní materiály jsou prioritou

Vše by mělo být čisté a uspořádané, slazeno do světlých odstínů barev. Nábytek vybírejte z přírodních materiálů – dřevo, kožešiny, kámen. Pro seveřany je přirozené vycházet z toho, co mají, a proto volí právě dřevo. Konkrétně břízu a borovici.

Nemějte strach, že byste doma měli všechno ve sterilní bílé. Oblíbené jsou prvky v pastelových barvách, které prostoru dodají jistý šmrnc.

Dekorace

Vyhněte se plastovým figurkám, rámečkům či křiklavým plakátům. Místo toho sáhněte po skleněných, jednoduchých vázách, rodinných fotografiích či obyčejným větvičkám, které prostoru dodají dotek přírody.

Zahřejte se teplými dekami a zajímavými polštářky, na stůl rozmístěte svíčky a živé rostliny. Pro seveřany je důležitý kontakt s přírodou, a proto se nebojte zasadit do interiéru spoustu květin.

Přes křeslo můžete přehodit ovčí kůži. Pokud přece zvolíte umělý ovčí koberec, na trhu je spousta alternativ, které jdou jen těžko rozeznat.
Vytvořte si své hygge

Hygge

Útulno v duši. Vzpomeňte si, jak jste seděli, zachumlaní do deky, v ruce vás hřál horký čaj a venku sněžilo. Celá tato scenérie byla nejen krásná na pohled, ale také příjemná pro duši. O tom hygge je. O pocitu štěstí, které pochází z nitra a cítíte se díky němu doma.

Zřiďte si doma hygge koutek. Místo, kde si dovolíte relaxovat a uvolníte se. Pořiďte si křeslo a na něj usaďte pár polštářků. Přidejte deku a zapalte svíčku. Usaďte se a vnímejte klid, který vás obklopuje.

Závěrem

Skandinávský styl je úžasnou volbou pro každého. Bude s vámi stárnout a stále vypadat dobře. Dalším velkým plus je dostupnost. Většinu nábytku i dekorací pořídíte za velice rozumnou cenu. Nenechte se proto odradit myšlenkou na peníze. Jen si představte, jak po náročném dni přijdete domů a splynete s domácí pohodou.