Vybíráme sprchový kout pro starší osobu

Zdravotní stav je velmi individuální záležitostí, ale i u našich blízkých je vidět, že starší lidé mají obvykle zdravotní problémy, včetně motorických dovedností. Místem, které by se mělo v první řadě přizpůsobit individuálním potřebám, je koupelna. Odhaduje se, že právě v ní dochází k největšímu počtu nehod. Pomůžeme vám, který kout si vybrat, aby byl nejen estetický, ale především pohodlný a bezpečný, a nejlépe vyhovoval potřebám starších osob.

bez vaničkový sprchový kout

Sprchový kout bez sprchové vaničky

V dnešní době jsou sprchy bez sprchové vaničky stále oblíbenější. Tyto modely jsou určeny nejen pro koupelny, které budou používat starší lidé, ale také pro moderní interiéry, kde je důležitá estetika a minimalismus. U těchto koutů se odtok zabuduje do podlahy. Není však možné jej nainstalovat do každé koupelny. Vše závisí na tloušťce podlahy. Je nejbezpečnější naplánovat takovou sestavu ve fázi návrhu domu nebo vyhledat odborníka, který určí, zda je to možné, a pomůže vám vybrat vhodný odtok. Když vstoupíte do takové sprchy bez vaničky, cítí se pohodlně i lidé se sníženou pohyblivostí nebo lidé se zdravotním postižením. Toto řešení je nejen estetické, pohodlné, ale také bezproblémové při čištění. Dlaždice a obklady, které nahrazují sprchovou vaničku, lze čistit mnohem rychleji a efektivněji.
moderní koupelna s walk-in sprchovým koutem

Moderní řešení

Typ walk – in, nebo také otevřené sprchy, se obvykle skládají ze dvou nebo tří skleněných tabulí. Někdy se však jedná pouze o jeden kus bez pohyblivých částí. Tyto modely jsou stále populárnější a používají se nejen v koupelnách pro seniory, ale také v moderních interiérech. Při rozhodování o tomto modelu však mějte na paměti, že je nutné zajistit dostatečné větrání. Vlhkost uniká všude okolo. Proto je tak důležité, aby existovalo účinné větrání nebo okno. Otevřené modely jsou vhodné pro různé koupelny bez ohledu na jejich velikost. Lze také říci, že díky specifickému uspořádání přispívají k optickému zvětšení interiéru a dodávají mu lehkost.