Výběr herní konzole

Playstation 4
Klasická herní konzole PlayStation 4, této konzole se na světě prodalo více než čtyřicet milionů kusů, což z ni dělá nejpopulárnější a nejprodávanější herní konzoli na světovém trhu. Herní konzole PlayStation 4 od společnosti Sony je ve všech variantách primárně určena ke hraní her. Také ale slouží ke streamování videí, nebo také je sledování filmů z Blu-Ray. Hry běží v rozlišení 1080p s FPS 30 snímcích za sekundu. Ke konzoli lze také dokoupit kompatibilní zařízení ke hraní her ve virtuální realitě. Konzole lze koupit ve variantě o velikosti disku 500 GB a dražší o velikosti 1 TB. Má nejširší množství her a hráčů a pro hraní online si musíte doplatit PS Plus a platit pravidelně poplatek za hraní her s jinými hráči.
playstation slim
Playstation 4 Pro
Jedná se o rozšíření herní konzole Playstation 4. Obsahuje o hodně silnější vnitřní výbavu, takže se celkově jedná o hodně výkonnější model. Zlepšuje se snímkování, dokáže udělat o dost více snímků za sekundu a celkově snímkování je stabilnější. Na této konzoli můžete tedy využít lepší grafiku, hezčí a propracovanější textury a stíny. Zlepšila se i kvalita streamování a celkový chod konzole.
video herní konzola
Xbox One
Tato herní konzole se prodává ve třech různých variantách. Konzole má o něco menší výkon než jeho konkurence od Sony. Výrobce Microsoft původně zamýšlel konzoli jako multimediální přehrávač. Stejně jako u Sony i Microsoft má verzi s 500 GB diskem a 1 TB diskem. Graficky náročnější hry běží na nižším rozlišení a třiceti snímcích za sekundu.
Také na Xboxu musíte platit poplatek za hraní her online. Ovšem velkou výhodou her na Xboxu je jejich zpětná kompatibilita. Takže hry určené na Xbox 360 můžete také rozjet na Xbox One. Z této konzole lze také vysílat stream obdobně jako konkurence, a můžete si také připlatit s koupit si ke konzoli Kinect pro snímání pohybu.

2.5/5 - (2 votes)