Úklid hravě

Je málo jedinců, kterým uklízení nevadí a činí jim radost. Pár takových znám, co místo výletu raději drhnou podlahu a vzrušeně čichají k novým dezinfekčním prostředkům v drogeriích. Patřím k těm, které úklid otravuje, neboť se jedná o činnost, která nemá konce a nikdo ji neocení. Přesto to je nutnost a u mě doma to nevypadá jako v chlívku.
Osvojte si pár pravidel, ať se z úklidu nestane utrpení a otravná akce pro všechny členy domácnosti.žena s mopem.jpg
Udržujte pořádek. To se lehce řekne, hůře dělá. Máte pravdu, ale každý si může zkontrolovat, když opouští toaletu, koupelnu, že po něm nezůstala pohroma. Stejné je to i v kuchyni, Pokaždé ji zběžně ukliďte. Nádobí do myčky, čisté do skříní, utřít linku. V lednici musí být pořádek. Je-li něco zkaženého, zrovna to vyhoďte. Pokud něco vylijete na podlahu, rovnou to setřete, ať to není rozšlapané po celém bytu. Jezte u stolu, tak jak se správně má. Zamezíte tak drobkům a upatlaným sedačkám.
Nic neodkládejte. Je-li zapotřebí něco uklidit, vrhněte se na to. Platí to hlavně o prádle. Máte-li plný škopek prádla, na nic nečekejte. Zbytečně by se vám pak práce nakupila a žehlení byste měla nad hlavu.
Pravidelnost. Stanovte si pravidla, ať už jste na úklid sama, nebo zaměstnáte i ostatní členy rodiny. Většinou se uklízí s železnou pravidelností v určitý den. Pokud není naplánovaná nějaká akce, nevymlouvejte se a vrhněte se na to. Chcete-li uklidit sama, dejte partnerovi děti, pošlete je ven, ať nepřekáží a vrhněte se na to. Dodržujete-li předchozí zásady, máte to za chvíli hotové.uklízecí sada.jpg
Posloupnost.Co obnáší běžný úklid? Utřete prach, porovnejte deky, přehozy na pohovce, vysajte, vytřete. Kuchyň by měla být uklízena z hygienických důvodů pravidelně, proto vám moc času nezabere. Na závěr si nechte koupelnu a toaletu. Na ně byste měli mít extra hadr apod. věci. Použijte dezinfekci.
Čisticí prostředky. Používejte vždy vhodné. Spoustu věcí máte i doma. Nemusíte hned sahat po chemii. Inspirujte se vašimi babičkami.
Pokud je vám i tak úklid odporný. Pořiďte si stylové doplňky. Originální veselé gumové rukavice. Mop, který udělá z vytírání zábavu. Pokud ani to nezabere, chce to malé vylepšení typu robotický vysavač nebo paní na úklid.