Stěhování neobvyklých věcí (nejen) v Praze

Nebezpečné předměty

Některé stěhovací firmy stěhování v Praze vám přemístí i nebezpečné věci, jako jsou některé chemikálie, hořlaviny, stavební materiál a třeba i jedovaté pavouky, obojživelníky a plazy, ovšem pouze pod podmínkou, že bude vše řádně zabezpečeno. Je to vždy otázka vzájemné domluvy a respektování požadavků z obou stran.

stěhování nábytku

Neobvyklé předměty

Za obvyklé předměty se považuje např. chladnička, pračka nebo koberec, ale stěhovací firmě byste měli včas nahlásit předměty, které tak obvyklé nejsou, jako např. velký pultový mrazák, věci, které neprojdou dveřmi a musí se spouštět oknem či balkonem, např. trezor nebo klavír, případně velmi dlouhý koberec, který se nesmí přehýbat. Dále sem patří velké vzrostlé stromy (palmy) ze zimní zahrady, obří akvária, velké televizory, velké starožitnosti, např. manželské postele, velké hoblovky, soustruhy atp. Stěhovací firmy si poradí i s těmito záležitostmi, ale musí o nich vědět v předstihu.

stěhování kuchyně

Je to velké a těžké

I mezi obvyklými předměty se objeví takové, co vyžadují maximální úsilí a některé speciální prostředky. Všichni nejsme kulturisti a pro někoho je těžkým předmětem třeba psací stůl, komoda, šatní skříň, kuchyňský sporák či automatická pračka. Máte-li doma rozebíratelný nábytek, zauvažujte o jeho demontáži, stěhovací firmy vám ji provedou včetně zpětné montáže a tento postup lze doporučit vzhledem k tomu, že se tím šetří spojovací díly a nábytku se tím prodlužuje životnost.

Neobvyklé časy

Ne vždy se každému hodí stěhování v sobotu dopoledne, v tento den také bývá největší zájem a bývá dopředu zamluven několik týdnů před stěhovacím dnem. Stěhovat se však můžete třeba i v úterý večer, možné je to i v noci, pokud na to stěhovací firma přistoupí. A pokud se chcete opravdu přestěhovat v poklidu, využijte k tomu nejvhodnější dny, a těmi jsou středa a čtvrtek v odpoledních a večerních hodinách.