Správná péče o nohy

Spousta lidí věnuje mnoho času péči o pleť, vlasy, věnuje se zdravé stravě i sportu, ale zapomíná na nohy. Přitom právě nohy jsou tím, co nás odnese z bodu A do bodu B, takže je velmi důležité, udržovat je v co nejlepším stavu. Rovněž pak v letních dnech na pláži, nebo v sandálech, vypadají zanedbané nohy neatraktivně. Jak tedy správně o nohy pečovat?

chodidla na kamenech

Volba správné obuvi

Pro udržení dobré klenby vašich chodidel, je velmi důležité volit správně obuv. Dlouhodobé nošení nekvalitních bot totiž může způsobit, že se klenba vaší nohy začne propadat, budete špatně našlapovat, může dojít k deformaci, a rovněž neprodyšná obuv může způsobit i plíseň nohou. Volte tedy boty, které vám dobře padnou, jsou vyráběny kvalitně z těch nejlepších materiálů, a nezpůsobují zdravotní problémy. Boty nakoupíte ve zdravotnických potřebách, nebo v dobrých prodejnách obuvi.

Tvrdá kůže

Kůže na chodidlech tvrdne, což je způsobeno dopadem chodidla na tvrdou zem. Tvrdá kůže se však může hromadit, až začne došlapování bolet. Proto je třeba zrohovatělou kůži pravidelně odstraňovat, a to buď pilníkem na paty, nebo o tuto službu požádat svoji pedikérku. Přeci jen, hladká chodidla vypadají mnohem lépe.

masáž nohou

Jemné a hladké

Pro údržbu jemných a hladkých chodidel je potřeba využívat speciální kosmetiku, nebo zkoušet různé procedůry. Mimo pedikúry můžete vyzkoušet okusovaní nohou rybkami, které vám z nohou ozobou starou kůži. Dále pak nejrůznější zábaly, peelingy, nebo přírodní metodu chůze po písku, který krásně chodidla vyleští. V letních dnech pak můžete nohy nakládat do lavoru s vodou doplněnou o zklidňující vonné oleje, a na cesty si přibalíte deodorant na chodidla. Nezapomínejte ani na gelové vložky do bot, a prodyšné ponožky. 

Nehty

Nehty na nohou je potřeba pravidelně zastřihovat, aby neměly tendenci zarůstat. Od věci není ani využití laku na nehty, třebaže jen průhledného, nebo klidně i barevného. Ošklivé, či dlouhé nehty na nohou vypadají nelichotivě.