Sáček se zipem – spolehlivý přítel za pár korun

Do sáčků na zip ukládáme předměty různé velikosti, odlišného skupenství i v mnoha rozmanitých tvarech. Je to univerzální pomocník v domácnosti, je nepostradatelný v kancelářích, v obchodech či v dílnách, využijeme jej na dovolené, balíme do nich krmiva pro zvířata i dětské hračky. Čím se vyznačují a proč jich mít doma pár při ruce v různých velikostech?

zrnka obilí

Skvělý pro všechny druhy potravin – polyetylen a polypropylen jsou dva druhy plastických hmot, s nimiž lze počítat v potravinářském průmyslu, ve zdravotnictví či v zemědělství. Zdravotní nezávadnost těchto plastů byla potvrzena mnohaletými zkušenostmi z běžného života, nejsou to tedy materiály nové a neznámé, ale naopak osvědčené a spolehlivé. Můžeme tedy do jejich útrob vkládat potraviny trvanlivé i s krátkodobou spotřební lhůtou, např. ovoce, zeleninu, polotovary, hotová jídla, a to buď do chladničky, nebo do mrazáku.

Velmi dlouhá životnost – za běžných pokojových teplot a tlaku vzduchu a dokonce i v extrémním horku nebo v silných mrazech se na sáček se zipem můžeme spolehnout spoustu let. Vzhledem k jeho nízké ceně je to až nezvyklé.

Spolehlivý uzavírací systém – lidem trvalo velmi dlouhou dobu, než vyvinuli systém, který bude skutečně dobře držet i za podmínek hrubšího zacházení. Dnes se s ním můžete setkat jak u malých sáčků na kancelářské drobnosti, tak i u velkých pytlů např. na granulovaná krmiva pro domácí mazlíčky. Díky spolehlivosti uzávěru zaklapávacího či zipového můžete uchovávat v chladničce např. marinádu nebo nálev na zeleninový salát.

mobil na stole

Zabezpečení mobilu či tabletu na cestách – do sáčku se zipem vložte mobil nebo jinou elektroniku a ochrání ji před prachem a vlhkostí v zavazadle, s nímž se vydáváte na dovolenou. Takto lze zabezpečit před vnějšími vlivy cokoli, na čem vám záleží, a to doslova za pár korun.