Rozporuplný výběr podlah

Vinyl a korek Vás překvapí!

Korkové podlahy a stejně tak i ty z vinylu Vás rozhodně nenechají experimentovat v údržbě. Potřebujete speciální čističe a leštidla, nikoliv tzv. všeuměly. Univerzálními byste jim mohly jen uškodit. Pravidelný úklid nánosů jako zametání, vysávání a vytírání je samozřejmostí. 
Údržba i případná oprava těchto podlah je snadná. Vinylovou podlahu upřednostňují lidé, co mají děti i alergici. A to oprávněně. Kvalitní vinyl totiž neobsahuje látky jako těžké kovy, toluen, benzen, ftaláty a další látky, které se řadí mezi nebezpečné. Rozhodně se informujte u prodejce, jedná se o PVC, ve kterém mohou být různé příměsi. O ty určitě nestojíte. Vinyl je taky skvělý zvukový izolant, je měkký, nebojí se ani vody – neplesniví, nohy Vás na něm nebudou studit. Co se týče podlah z korku, jistě Vás nadchne jejich dlouhá životnost. Budou Vám sloužit i více než čtyřicet let. Dobře drží teplo, přežijí i nějakou tu vlhkost.
korkové zátky

Podlahy přírodního materiálu nebo dlažba?

O dřevěných podlahách víme, že jsou náchylné na vlhkost. Majitelé zvířátek Vám mohou poreferovat o rozlepené a celkově zdeformované dřevěné podlaze. Ty skládané totiž nevydrží, když se například ve Vaší nepřítomnosti malé štěně či starý pejsek vyčůrá. Na takových to dřevěných plovoucích podlahách je to velice znát. Za to dlažba je odolná vodě, ale její poškození se hůře opravuje.
místnost s podlahou
Takováto podlaha je studená a spousta lidí se jí vyhýbá. V koupelně je to ale výborná volba, je vzhledná a navíc, před toaletu a vanu se dá dát předložka. Je potřeba zmínit také přírodní linoleum. U toho je nutné Vás varovat před vznikem ošoupaných míst. Zjednodušeně, tam, kde je nejvíce podlaha namáhána, tam vznikají. Při výběru podlah se doporučuje komplexní zhodnocení daného materiálu. Vzhledově jsou k nalezení všemožné varianty, avšak životnost, údržba a kvalita je věcí důležitou. Zajisté se Vám podaří najít tu pravou pro váš byt či dům.