Terapie pod vedením opravdového odborníka dokáže zázraky. Může nás zbavit nechtěného chování, zbavit nás našich strachů, pomoci nám od bolesti, nebo najít skrytý problém v našem životě, který nám nedovolí být šťastní. Je vždy na odborníkovi, aby zvolil odpovídající typ terapie, která vám pomůže s vaším problémem. Většina terapií je založená na psychoanalýze, existují však i její alternativy. Regresní terapie je jednou z nich. V čem spočívá, jaká má specifika a jak vznikla?
Regresní terapie je vlastně vzpomínání a vybarvování si události řízené terapeutem, nebo hypnoterapeutem. Vybavíte si při ní traumatické vzpomínky, které mohou být i potlačené ale ovlivňují zásadně náš aktuální život. Vznikají z nich psychosomatické problémy, psychické i tělesné onemocnění, fobie nebo třeba úzkosti. Regresní terapie si klade za cíl vypátrat, pochopit a zpracovat traumata, najít jejich příčinu a odstranit ji. Regresní terapie se často zaměřuje i na naše minulé životy a věří v reinkarnaci.
V Československu vznikla odnož regresní terapie, která nevyužívá hypnózu a využívá pouze hlubinné terapie. Vynalezl ji Andrej Dragomirecký v 80. letech 20. století ačkoli sám neměl lékařské vzdělání. V USA se seznámil s regresní terapií a poté začal pracovat jako terapeut. Odborná lékařská veřejnost přístup a terapie tohoto odborníka nepřijaly a jeho celoživotní dílo je odmítáno. I tak se ale regresní terapie dostala do mezi používané léčebné metody, především mezi některými terapeuty.
V současné době se regresní terapie u některých pacientů využívá, avšak je nutné, aby ji prováděl odborník a odborníkem byla také doporučena. Dokáže odstranit skryté problémy, avšak nesprávně provedená regresní terapie může nadělat i velké problémy. Dejte na doporučení osvědčeného terapeuta, který umí s metodou pracovat. Regresní terapie vám může pomoci!