Provoz houstne a lidé jsou více nepozorní

V dnešní době jsou silnice skutečně přeplněné a ani není divu, vždyť díky snižování různých spojů, jsou lidé více závislí na vlastní dopravě. Pravdou je, že mnohdy jsou velmi nepozorní, chvátají, nevěnují se plně řízení a poté je poměrně dost velká nehodovost. Bohužel k tomuto faktu smutných čísel přispívají i samotní chodci, kteří si neuvědomují, jak moc je důležité nosit bezpečnostní prvky, které jsou výrazné a tím řidiče na sebe upozorní. Pravdou je, že se dokonce může stát, že na vině může být samotný řidič, jelikož mu dostatečně nefungují světla, která by pořádně osvítila prostor nejen před sebou, ale i krajnici. V tomto případě je to otázka kvalitních žárovek, které přirozeně mají různé vlastnosti a tak si lze vybrat z poměrně dost široké nabídky.přední světlomet Porsche.jpg

Příručka napoví

Moderní automobily jsou celkem dost zásobeny různými žárovkami, a když náhodou některá přestane fungovat, tak to většinou bude jistit servis nebo manuál. Příručka prozradí prakticky všechno, ale ne vše se dá tak hladce opravit jako tomu dříve bývalo. Pokud se zaměříme na přední světla, tak nejčastěji se zde setkáme se žárovkami, které mají patice H7 a H4.
H7 – jedná se o jednovláknové žárovky, které jsou především určeny pro moderní světlomety. Zde jsou totiž oddělená dálková a potkávací světla.
H4 – přece jenom stále jsou na komunikacích jednodušší světla a H4 jsou dvouvláknové žárovkypřední světlomety u auta.jpg
U automobilů se ještě můžeme setkat s halogenovým světlem, xenonovým a LED osvětlením. Nikdy se nesmí používat jiné žárovky, než které určil výrobce. Autožárovky pro přední světlo Lightpark.cz jsou běžně k dostání, a tak není problém si zakoupit klidně náhradní, aby nás prasklá žárovka nepřekvapila. Ačkoliv je vždy lepší vyměnit rovnou obě dvě. Problém bude v tom, že když vyměníme jednu, tak ta bude svítit kvalitně, ale druhá se jí v intenzitě světla nevyrovná, což má za následek špatně osvětlené vozidlo. Poté není divu, že je řidič unavený a může i světlo ovlivnit jeho pozornost. Každý by měl vždy pamatovat na svoji bezpečnost.

4/5 - (1 vote)