Proč používat antigenní testy

Během roku jsou vlny onemocnění covidu různé. Jednou je onemocnění v populaci velmi rozšířené a pak naštěstí zas počet nakažených lidí klesá. Ale nemoc tu stále zůstává. A její vysoká infekčnost také. Proto je dobré dodržovat i tak určitá hygienická pravidla a být opatrní. Být pozorní k druhým a také si dávat pozor, pokud se u vás vyskytnou respirační příznaky. V takovém případě je dobré zpozornět. Zůstat doma a vyhnout se kontaktu s ostatními lidmi. Což by tedy mělo být automatické u každé infekční nemoci, tedy i rýmy.

test na covid

Pokud si nebudete jistí, zda jde o nastydnutí, chřipku nebo o covid, pak je dobré si udělat antigenní testy. Ty vám při příznacích mohou pomoci ukázat, zda jde o onemocnění covid-10. Antigenní testy prodej Covidexpert.cz lze sehnat za výhodné ceny klidně i celé sady. Budete tak mít po ruce vždy test a můžete se tak během 15 až 20 minut dozvědět, zda se právě nejedná o toto onemocnění. Testy si můžete udělat i preventivně, pokud jdete za osobou, která je v rizikové skupině lidí. Také pokud pracujete s velkou skupinou lidí. Anebo pokud zjistíte, že jste byli v kontaktu s nakaženou osobou.

A i v dalších případech je dobré si zkusit udělat test. Můžete být bezpříznakový a přesto aktuálně prodělávat toto onemocnění. Proto třeba před návštěvou svých blízkých v nemocnici či při jejich vážné nemoci, by bylo zodpovědné, abyste si test zkusili udělat.

antigenní testy

Antigenní testy je možné udělat ze slin, které se seberou napliváním nebo štětečkem. Další variantou testu je odběr z nosní dutiny. Testy jsou v sadech za zvýhodněnou sadu, tak budete mít zásoby pro celou rodinu. Například právě slintací testy jsou vhodné i pro děti, protože jsou nejméně invazivní a děti se jich nemusí tak bát. Což platí i po dospělé. Myslete na sebe, svou rodinu i lidé kolem vás a buďte zodpovědní i nadále, když už neplatí žádná omezení.