Opravdu je ideální být od rána do večera v práci?

Jsou lidé, kteří nedělají nic jiného než to, že ráno odjedou do práce a večer se z ní vrátí. Něco takového nedělají pouze přes týden, ale také i přes víkendy. Věřte, že něco takového rozhodně není ideální a pokud to půjde tímto způsobem dál, může to dojít tak daleko, že budete mít velmi vážné zdravotní komplikace. Opravdu je potřeba také někdy vydechnout.

Pokud pracujete v kanceláři, klidně to dělejte tak, že přes týden ráno odjedete do práce a přijedete večer, ale o víkendu si odpočiňte. Daná práce skutečně počká.

pracující žena

Je pochopitelné, že toho můžete mít v práci hodně, ale opravdu to nemusí dopadnout tak, že budete v práci neustále a kromě toho, že budete jen pracovat a spát nebudete dělat nic jiného.

Bohužel jsou lidé, které práci pohltí natolik, že skutečně nic jiného nedělají, ale dobře to rozhodně není. Je možné, že pokud si toho všimne váš nadřízený, sám vám řekne, že byste měli končit o dost dříve, než končíte, protože se to brzy podepíše i na vašich pracovních výkonech. Pokud si ještě navíc při příchodu do práce a při odchodu pípáte, pak je jasné, že budete mít nějaké ty hodiny navíc a bude se o nich vědět. Pokud tomu tak bude, je jasné, že váš nadřízený z toho nebude nadšený a to zejména, pokud jich bude velká spousta. Bohužel jen málo firem hodiny navíc proplácejí a pokud je to váš případ, pak je škoda pracovat zadarmo. Dnes bohužel firmy hodiny přesčasy proplácet nechtějí a to, i když by to rozhodně nebylo na škodu.

žena a práce

Jestliže skutečně trávíte všechen váš čas v práci, pak by se to mělo změnit. Choďte třeba do práce dříve, ale odcházejte tak, jak máte uvedeno ve smlouvě. Daný den alespoň ještě něco zažijete nebo si vyřešíte nákup na další dny. Jsou sice lidé, kteří mají možnost v práci snídat, obědvat i večeřet, ale ne všichni něčeho takového využívají.

Myslete zejména na to, ať vám to neublíží.