Nájem nebo vlastní byt?

Chtěli byste mít vlastní dům nebo byt? Myslím, že v tom je opravdu velký rozdíl a pokud vlastníte, tak máte nějaké náklady s tím domem anebo bytem. A pokud jste v nájmu nebo pronájmu, jste o to volnější. Nemusíte se starat o tolik věcí. Já o tom vím své. Jako dítě a dospívající jsem byla v nájmu. Byla to taková malá bytovka. Byla jsem tam s bratrem a sestrou. A taky s mými rodiči. Byli jsme tam asi od mého dětství až do mých dvanácti let a byl to pouze nájem. A takže to znamenalo, že každý měsíc platíme peníze. Nájem a energie. Myslím, že je to výhodné v tom, že když nemáte peníze, tak se jednoduše vystěhujete. Ovšem taky ale musíte přemýšlet kam. Jsou azylové domy anebo příbuzní. A to záleží jenom na vás. Kdy a kam byste se z bytu vystěhovali.

Já mám vlastní domek.

Nicméně jsou ale případy, kdy se někdo nemá kam vystěhovat z bytu. To pak můžou být bezdomovci. Anebo jdou do těch již zmiňovaných azylových domů. Ovšem není to tak jednoduché. Je tomu velmi dlouhá cesta. Věděli jste, že do azylových domů nesmí třeba manželé? Muži a ženy jsou zvlášť, tedy vlastně se ženami jsou děti. Takhle to už bývá. Já sice nevím úplně přesně proč, ale je to tak.

Platíte nájem nebo jen energie?

Nicméně ale pokud máte byt anebo dům v osobním vlastnictví vy, tak je to něco jiného. Nemusíte platit nájem. Platíte pouze energie, ovšem ale pokud se vám na baráku něco stane, tak si to platíte sami. Protože když se na bytovce něco pokazí, tak to platí majitel bytovky anebo města. A pokud se vám rozbije střecha na vlastním domě, tak to platíte už jenom vy.  A někdo vám s tím nepomůže. Takže potřeba se rozmyslet, Na co máme a na co ne, ale když to tak vezmu, tak všechno má své pro a proti A taky záleží na tom jak jí, kdo má v kuse a Čemu dává přednost. Já jsme zastáncem toho, ať si každý vybere sám. Nicméně si ale propočítejte, jak byste to případně finančně zvládali. Není to vždy jednoduché.