K čemu si pronajmout osobní vůz

Odstavení vozu do servisu

Jedním z důvodů, proč si pronajímat vozidla z půjčoven aut v Praze, jsou technické závady nebo autonehody. Váš vůz se může octnout v servisu i naráz, neočekávaně a neplánovaně, a tehdy se autopůjčovna může hodit. A to zejména v případech, kdy automobil potřebujete k výdělečné činnosti. Někdo nemůže bez auta vůbec podnikat, například pedikérky či provozovatelé fyzioterapie a masáží, kteří za svými klienty dojíždí do jejich domovů. Pronájem vozidel je možný na libovolně dlouhou dobu, ovšem může jej komplikovat situace, kdy žádáte o vůz v krátkém předstihu, a v té době jsou zrovna všechna auta rozebrána.

řízení vozidla

Koupě vozidla se vám nevyplatí

Někomu se nákup auta vůbec nevyplatí, a to ani ojetiny. Jsou to např. lidé, co bydlí v dosahu městské dopravy, dojíždí do zaměstnání metrem, autobusem nebo tramvají, a nakupují vše včetně potravin na internetu. Vozidlo si pak mohou pronajmout spíše pro rekreační účely, jako je např. cesta na dovolenou, víkendové akce s dětmi či s partnerkou atp. Když si spočítáte všechny náklady, které byste museli uhradit ve spojení s vlastnictvím auta, vyjde vás pronájem vozidla rozhodně levněji, a navíc bez stresu. Co vám však doporučujeme, je zajistit si vlastní pojištění, pro případ poškození vozu vlastní vinou.

jízda v autě

Nemáte rádi spoustu starostí

Někteří lidé mají poměrně slušný příjem a mohli by si pořídit automobil třeba na leasing, ale nemají rádi mnoho starostí, které vlastnictví vozidla obnáší. Možná se to nezdá, ale kolem auta musíte neustále něco řešit. V první řadě administrativní záležitosti, jako je platba povinného ručení, nákup dálniční známky, pravidelné sepisování a kontroly na STK, výměna provozních kapalin, výměna pneumatik a také samozřejmě řešení závad. S pronajatým vozem nic z toho neřešíte, pouze zaplatíte za pronájem a jediné, co vás zajímá, je snaha o bezpečnou jízdu, abyste vůz zbytečně nepoškodili, a dodržení lhůty pronájmu, kdy vůz vracíte (s dotankovanou plnou nádrží).