Jaké nároky jsou kladeny na zábradlí exteriérová

Schodiště využíváme každý den. Stala se tak běžnou součástí našich životů, že je prakticky ani nevnímáme. K tomu pomáhá i svalová paměť, kterou si během života vypěstujeme a díky které je jejich překonávání, ať už směrem nahoru či dolů, automatické.

U balkonů je situace podobná. Vnímáme jej pouze jako rozšíření dané nemovitosti. Mnohem více se zajímáme o výhled, jaký z něj máme, než o balkon samotný. Je však pravdou, že právě kvůli tomu jsou přeci jen stavěny.

balkon2

Není tedy divu, že si prakticky ani nevšimneme jejich nezbytné součásti, zábradlí. Přitom se v obou případech jedná o velmi důležitý bezpečnostní prvek, který pomáhá předcházet mnohým zraněním. Přesto stále uniká pozornosti běžného člověka.

Nelze se tedy divit, že si ani neuvědomujeme, jaké nároky jsou na něj vlastně kladeny, zvláště pak na zábradlí exteriérová KMK Design. To totiž musí zvládat nejen běžný provoz, ale také se vypořádat s vnějšími vlivy. A to není nic snadného.

Je potřeba si uvědomit, že v našich podmínkách máme velký rozdíl letních a zimních teplot. Je tedy nutné, aby materiál něco takového vydržet, aniž by ztratil své vlastnosti. A nejen to, je potřeba vzít v úvahu také déšť či vítr, které jej také mohou poškodit.

schodiste3

O tom, že musí zvládnout i to, když na něm bude několik centimetrů zmrzlého sněhu, není třeba mluvit. I když je pravdou, že v posledních letech již nepadá tak často, jako dřív.

K tomu všemu je samozřejmě nutné, aby vydržel váhu i několika obézních lidí, kteří se o něj plnou vahou najednou opřou. Musí zůstat stabilní a nesmí se dokonce ani prohnout.

Je tedy jasně vidět, že na materiál jsou zde kladeny skutečně velké požadavky. To platí i pro jeho upevnění, které musí být dostatečně pevné, aby veškerou zátěž vydrželo. Pokud se navíc jedná o samonosné schodiště, nároky jsou ještě vyšší.

Možná bychom mu tedy měli věnovat více pozornosti, než doposud. Rozhodně si to zaslouží.