Jak se dostat ze dna zpátky na hladinu

Spadnou do finančních potíží je mnohem snazší, než se zdá. Jeden den máte finanční rezervu a pohodlný život, a druhý den už se klepete před přísnými pohledy exekutorů. Jak se z potíží tohoto druhu dostat, je otázkou možností i nemožností.

Majetek

Pokud jste na tom opravdu hodně špatně, můžete rozprodat svůj majetek, abyste situaci trochu zlepšili. Nemovitosti jsou poslední dobou drahé, a tak za prodej svého domu můžete získat nemalou sumu, která by vaše potíže vyřešila. V tu chvíli, kdy to uděláte, však začnou potíže nové, a to třeba otázka, kde složíte hlavu. Nemluvě o tom, že ne každý je ochotný vzdát se svého domova, na němž tak dlouho dřel. Dále pak můžete prodat automobil, který ovšem mnoha lidí slouží právě k tomu, aby se dokázali přepravit do práce a tudíž je pro ně tato možnost velmi nereálná.

kočičí královna

Půjčka

Můžete zkusit zažádat o půjčku, avšak většina bank vám ji nejspíš nebude chtít poskytnou, a to právě z důvodu vašich finančních potíží. Něco jako hypotéka po insolvenci Nebankovnihypoteka v bance zkrátka neexistuje. Můžete se však obrátit na nebankovní společnost, která tento druh hypotéky poskytuje. Pokud tedy máte nemovitost, kterou můžete ručit, a dále pak můžete doložit vaše příjmy, nebankovní společnost vám s největší pravděpodobností půjčku ochotně poskytne, a to mnohdy až do výše 70% odhadní ceny nemovitosti. V čem je výhoda nebankovní instituce oproti té bankovní?

čtyři ruce

Nebankovní společnosti zkrátka nejsou vázány tak přísnými pravidly, jako banky, a mohou tedy pomoci i v případě, kdy se to bance nezdá reálné. Tedy pomoci těm, kdo pomoc potřebují. U banky má totiž největší šanci získat hypotéku ten, kdo peníze má, a ten kdo je nemá, je nahraný. To ovšem neznamená, že budete platit nesmyslně vysoký úrok, jelikož i nebankovní společnosti pracují s výši úroků tak, aby byla pro klienty přívětivá, a mohli si to dovolit.