Jak na péči o ruce a nehty

O vlasech se sice říká, že jsou korunou krásy, ale to samé platí do velké míry také o rukou. Žena může být krásná a pěstěná, ale jakmile vyjde najevo, že její ruce jsou suché, popraskané, má ulámané nehty, oprýskaný lak a že se celkově o své ruce a nehty nestará, může to její půvab dost shodit. Pokud byste se rádi dozvěděli, jak se o své ruce a nehty hezky postarat, jste na správné adrese – v tomto článku Vám poradíme jak na to.

 krém na ruce

Určitě neuděláte nic špatně, pokud začnete svůj zkrášlovací rituál koupelí rukou – možná si řeknete, že to je zvláštní, protože koupel se hodí spíš pro celé tělo, potažmo nohy, ale koupat si ruce? Koupel rukou však může být velmi přínosná. Napusťte si do menší misky teplou vodu, dejte do ní trochu koupelového oleje a ponořte si do této koupele ruce. Vydržte v ní s ponořenýma rukama alespoň 15 – 30 minut a ruce se pak osušte.

 

Po koupeli bude pokožka rukou hezky změklá, a tak tuto skutečnost můžete využít k zatlačení kůžičky u nehtů. Kůžičku jen jemně zatlačte, nezastřihávejte ji.

 

Po této proceduře můžete zařadit nějaký tělový peeling, kterým si ruce promasírujete – odstraníte tak starou kůži a ruce si pěkně prokrvíte. Dávejte však pozor, pokud budete mít ruce podrážděné a rozpraskané – v takovém případě by Vás při peelingu mohly ruce pálit.

 

Peeling smyjte teplou vodou a na ruce si aplikujte nějaký tělový olej – nemusíte ho dávat moc, stačí přiměřeně. Při aplikaci oleje můžete zařadit kupříkladu i masáž rukou. Nemusíte k tomu být nějaký profesionální masér, bohatě stačí, když si jemně promnete a promačkáte jednotlivé části ruky a budete přitom do pokožky zapracovávat olej.

 péče o nehty

Po masáži zbytek oleje setřete. Na ruce pak můžete aplikovat krém a nasadit si látkové rukavice, které způsobí, že vlivem tepla se krém lépe vstřebá do pokožky a jako bonus nebudete zanechávat mastné otisky na všem, čeho se dotknete.

 

Po vstřebání krému se můžete vrátit zpět k nehtům. Pokud budou potřebovat zastřihnutí, udělejte to. Můžete na ně použít nějaký nehtový olej, abyste je vyživili. Varianta je i nehty nalakovat nějakým posilujícím lakem – nebojte se aplikovat i více vrstev najednou, povede to k tomu, že Vaše nehty budou ještě pevnější, a ještě více odolné vůči lámání.