Ideální způsob, jak ubrat

Obezita je kletba, která postihuje mnoho lidí, zvláště tedy na západní polokouli, nicméně nevyhýbá se ani méně rozvinutým oblastem naší planety. Na rozdíl o všeobecného konsenzu, je prakticky nemožné být tlustý jen kvůli špatné genetice. Vždy jde o kombinace špatného jídelníčku a nedostatku pohybu. Změnit jídelníček není mnohdy vůbec složité, nicméně dokopat se k pravidelnému cvičení po mnoha letech nic nedělání je daleko složitější. Proto je vhodné vybrat si způsob, do kterého se člověk nemusí zrovna moc nutit.

Domácí trampolína

Pohybové aktivity typu běhání jsou sice docela účinné, alespoň co se týče redukce váhy, nicméně většinu lidstva příliš nebaví. Naštěstí existují i jiné způsoby, jak zhubnout. Mezi ty nejosvědčenější a zároveň dnes i nejpopulárnější patří kupříkladu i skákání na trampolíně.

Je to zábava

Takovéto skákání je daleko zábavnější, než stejná činnost prováděna třeba na betonovém chodníku nebo zelené zahradě. Když už pro nic jiného, tak alespoň díky mnoha možnostem, které trampolína nabízí svým cvičencům, je velice populární nejen v západní státech, ale stále častěji i u nás. Skákání samotné je velice náročné, hlavně když se jedná o složitější sestavy. Proto se hlavně začátečníkům doporučuje cvičit pouze základní cviky a až po jejich dokonalém zvládnutí a nabráním kondice je možné zařadit i složitější, a hlavně vzhledem k ubírání na váze i efektivnější sestavy.

Festival

Kterou si vybrat?

Vybrat si vhodnou trampolínu není zase tak velký problém, jak by se snad mohl někdo domnívat. Víceméně si stačí vybrat mezi zahradní klasikou a domácí alternativou. Na zahradu je možné umístit větší model, který často může používat i více lidí najednou, zatímco domácí verze jsou vhodné pouze pro jednoho cvičence. Rozdíl je také v ochranných prvcích, kterých je na zahradní trampolíně prostě více. Mezi ně patří třeba ochranná síť na trampolínu Goodjump nebo krytky na pružiny.