Hra na kytaru-rychle a jednoduše

Hra na hudební nástroj byla v minulosti považována za nezbytnou součást vzdělání. Panoval názor, že hudba šlechtí duši a pomáhá vyznat se v pocitech. Tento názor pomalu zanikl, i když stále mnoho rodičů trvá na alespoň základním hudebním vzdělání u svých dětí. I přes to, že někomu hudba nic neříká a nechce se jí zabývat, pro nemalý počet lidí jde o zábavu, kterou si mohou zpestřit volný čas.

kytara

Proto je obvyklé, že se lidé na hudební nástroj učí hrát pro své potěšení až v dospělosti. Pro některé je nejlepší volbou zaplatit si hodiny s učitelem, ale jiní zase dávají přednost získávání dovedností jak samouci. Ať už je to kvůli neschopnosti časové flexibility nebo jednoduše Vám tento způsob vyhovuje, je v takovém případě nutné najít správné učební materiály. Ne pro každý typ hudebního nástroje tento způsob výuky vhodný. Nejčastější pro samouky je kytara. Nejedná se o velkou investici a je časté, když se sejde společnost na chatě nebo u ohně, vytáhnout právě kytaru a zabavit se táborovými písničkami.

hra na kytaru

Pro jednodušší učení naleznete na internetu mnoho programů, které Vám při něm mají pomoct. Pokud jste ale začátečníci, není každý pro Vás vhodný. Dobrou volbou bude kytarová škola Petanovykurzy. Poskytuje totiž návod pro úplné začátky. Se správným tréninkem (doporučených je 20 minut denně) a dobrým vedením budete schopni základy zvládnout během 8 týdnů. Program slibuje, že se naučíte všechny základní akordy, základní kytarové rytmy pravé ruky a také budete na konci programu zvládat spojení zpěvu i hry dohromady. Všechny lekce jsou dostupné online, a to první bez nutnosti placení, proto si ji můžete jednoduše zkusit a až poté teprve zaplatit celý kurz. Pokud by se Vám i přes to kurz po zaplacení nelíbil, do čtrnácti dnů můžete zažádat o vrácení peněz. Všechny lekce jsou vedeny sympatickým učitelem, takže Vás jistě nudit nebudou.