Důležité je vzdělání

Je pro vás vzdělání hodně důležité? Pro mě ano. Pro mě je vzdělání hodně důležité. Vzdělání beru jako samozřejmost. A nemám na mysli, že si uděláte pouze základní školu. Podle mě základní škola je pouze to, která vás připraví na další studium. A další studium znamená to, že se připravíte i na svoje budoucí povolání. Je ale jasné, že pro někoho je v patnácti letech obtížné se rozhodnout. Může to být velmi složité se rozhodnout, co chcete v životě dál dělat. Nebo se vám to zdá jako ideální věk? Já tedy musím říct, že v patnácti letech jsem vůbec nevěděla, co bych měla dělat dál se svým životem.

Děti se stále něco učí.

Proto jsem si řekla, že se přihlásím na gymnázium Bohužel jsem, ale neudělala přijímací řízení. Nicméně ale další vzdělání jsem samozřejmě chtěla. Byla jsem v tom to hodně cílevědomá. Nechtěla jsem mít základní školu ani výuční list. Tak jsem se přihlásila na ekonomickou školu. Byla jsem ráda, že přijímací řízení jsem udělala. Jsem ráda, že mám ekonomické vzdělání, navíc na ekonomce mi šlo učení velmi dobře. Takže jsem si potom po maturitě taky udělala vyšší odbornou školu a musím říct, že jsem za to velmi ráda. Já si totiž myslím, že pokud máte velmi kvalitní a dobré vzdělání, tak máte taky velkou šanci na to, že dostanete skvělou práci.

Vzdělání beru hodně vážně.

A já se tomu nedivím. Protože čím větší rozhled a praxi máte, tak tím větší šanci máte na dobrou práci. A pokud máte dobré vzdělání a dobrou práci, tak můžete mít i lepší peníze. Je mi jasné, že člověk se základním vzděláním nemůže pracovat na vyšších postech. To je naprosto nemožné proto doporučuji všem, aby si dali záležet na svém vzdělání. A pro vás je vzdělání hodně důležité? Nebo vás to nechává chladným a říkáte si, že i základní vzdělání je vzdělání? Já si myslím, že každý by si měl ujasnit své priority a fakt, že možná v budoucnu vás dobré vzdělání bude jistě moc chybět. Já totiž jednoho kluk znám, co nyní lituje, že se více neučil.