Co s vozem z půjčovny dodávek Brno můžete převážet, a co ne

Dva nejčastější důvody, proč si lidé půjčují tranzitní dodávky, jsou stěhování nábytku a vyklízení bytových a nebytových prostor. V těsném závěsu za těmito důvody jsou cestování na dovolenou s rodinou či s přáteli, anebo hromadné akce s více lidmi jako součást pořádaných oslav, koncertů, svateb, vernisáží a výstav a dalších podobných akcí.

Všechny důvody mají společného jmenovatele a tím je možnost mít alespoň na několik hodin či dnů k dispozici vůz, který byste v průběhu roku nedokázali využít tak často, aby se jeho pořízení vyplatilo. Tento argument se zdá možná až hloupý, ale v životě se vyskytne tolik příležitostí, kdy něco takového může nastat, že se tato služba stala jednou z nejoblíbenějších v resortu automobilové přepravy.
žena nesoucí balík

Kdo bude řídit

Jednou z prvních otázek, kterou byste měli mít vyjasněnou, je řízení vozu povolanou osobou. Ne každý totiž zvládne jízdu s dodávkou bez úhony, zvláště pak proces parkování, jízdu v souběžných pruzích, a couvání. Pokud si na řízení tranzitu netroufáte, mějte v záloze někoho, na koho se můžete s důvěrou obrátit – kamaráda nebo rodinného příslušníka. Můžete si s ním na bezpečném místě jízdu vyzkoušet, seznámit se s vozem a později se pustit i do běžného provozu. Oprávnění k řízení nevyžaduje žádné zvláštní znalosti předpisů, vystačíte s řidičákem B pro osobní automobily.
dvě dřevěné bedny

Co vše lze s takovým vozem převážet

Autopůjčovny, jako je např. půjčovna dodávek Brno, si ve většině případů nekladou podmínku, co smíte a nesmíte s vozem převážet, a tak se v nákladovém prostoru ocitá doslova cokoli. Nábytek a vybavení bytů, kanceláří a dílen, objemné a těžké předměty, které nepřevezete osobním autem, např. velké hudební nástroje, vzrostlé květiny, ale i stavební materiál, ocelové nosníky, dřevěné trámky na stavbu pergol a přístřešků, anebo staré harampádí z vyklízených sklepů, půdy a pozůstalostí po příbuzných. Pouze byste měli dbát na čistotu a odevzdat vůz ve stavu, v jakém jste si jej zapůjčili, tzn. mimo jiné nepřevážet toxické chemikálie, barvy, které se mohou vylít, kanystry s benzínem kvůli nebezpečí výbuchu a podobné nebezpečné předměty.