Nezáleží na tom, co Vás vede k rozhořčenému či zatrpklému výrazu, život je příliš krátký na maření ho špatnou náladou. Co může každý změnit, aby zabránil dalšímu působení zármutku?
PROVEĎTE ELIMINACI NEGATIVNÍCH LIDÍ
Máte ve svém okruhu nejbližších přátel či dokonce rodiny naprostého pesimistu, který nedokáže považovat žádný úspěch za dostatečně dobrý, vždy za věcmi vidí něco špatného a všechny jeho myšlenky vedou k jednomu – pochybnostem o ostatním, což vede k až přehnané opatrnosti z jeho strany? Zkuste s ním probrat, jaké mají jeho výroky následky. Pokud nebude moci své jednání přehodnotit, pokuste se takovému člověku stranit, nebo ho nenechat ovlivňovat Vaše uvažování. Nejprve se to může zdát jako ohromná ztráta a distance od známých se projeví po prvních dnech jako nástroj k prohloubení smutku, avšak později uvidíte, že právě tento krok Vám pomohl ke zlepšení psychické stránky Vaší osobnosti.
UDĚLEJTE SI ČAS NA TO, CO MÁTE RÁDI
Jestliže se Vám běžně kvůli pracovnímu či studentskému nasazení, snaze o profesní vzrůst a veškerým starostem nedostává dostatečný přísun času k realizování Vámi preferovaných aktivit, nyní je perfektní doba k změně tohoto nemilého fakta. Stanovte si priority, udělejte si pořádek v tom, co zkrátka každý den či v jinak běžném pravidelně se opakujícím rutinním intervalu a co je již Vaše dobrá vůle. Následně se pokuste ubrat na činnostech, jež jste vyhodnotili jako nepotřebné či méně podstatné a snadno odpustitelné. Jakmile se sejdou získané minuty, alespoň občasně se dostanete ke svým zálibám.
NALEZENÍ MOTIVACE
Najděte si pořádný důvod, proč se každý den budit s úsměvem na tváři. Nemusí se nutně jednat o nové prvky, stačí najít klady na již obyčejných součástech Vaší existence a více si vážit jednotlivých osob, příležitostí a živobytných podmínek.