Chcete se zlepšovat v angličtině každý den a kdekoliv? Pomůžou Vám tyto aplikace!

DuoLingo
DuoLingo je jedna ze základních, ale rozhodně užitečných aplikací. Nabízí kombinaci všech různých druhů procvičování jazyka. Najedete zde procvičování slovíček, poslechu, gramatiky, čtení, mluvení, psaní, ale i školu hrou a jiné nadstandardní interaktivní funkce.
 vzdělávací aplikace
Aplikace je intuitivní a se základy cizího jazyka Vám pomůže, má však i svá negativa. Na jednu z nich poukazuje recenze na webových stránkách 5nej.cz. Konkrétně se jedná o rozřazovací test, podle kterého je Vám následně určena Vaše úroveň. To znamená, že si svou úroveň nemůžete svobodně vybrat. To pro někoho může být negativum, ale jinému uživateli to naopak pomůže s výběrem úrovně, pokud si není jistý. Druhým negativem aplikace je její omezení, co se úrovně jazyku týče. Pokud se chcete naučit základy anglického jazyka a zlepšovat se na úrovních, které končí „mírně pokročilým“, je pro Vás tato aplikace ta pravá. Pokud jste ale pokročilí „studenti“ a chcete své schopnosti zdokonalovat na vyšší úrovni, poohlédněte se raději po něčem jiném.
 
ELSA
Aplikace ELSA je ideální variantou pro ty, kteří hledají něco pro pokročilé. Elsa nabízí spoustu druhů cvičení, pomocí kterých procvičujete nejen slovní zásobu a poslech, ale hlavně mluvení. Na zhodnocení Vaší mluvy, intonace a výslovnosti je ELSA zaměřená nejvíce a jen tak nějaká aplikace jí nemůže konkurovat. Analyzuje Vaši výslovnost skutečně hlásku po hlásce a po tom, co nahrajete svůj hlas, Vám i ukáže části slova, či věty, které musíte zlepšit. Zajímavou skutečnosti je to, že Vám ELSA u každé fráze vypočítá na kolik procent se Váš projev podobá rodilému mluvčímu.
 anglická věta
Nejzajímavější je však bezpochyby vstupní test, díky kterému ELSA analyzuje Vaši výslovnost a udělí Vám procenta u každého druhu hlásek, které se v angličtině používají. Podle toho pak můžete zdokonalovat to, co Vám jde nejméně.
 
Elsa má mimo jiné naprosto unikátní vesmírný design. Pokud bychom jí však měli něco vytknout je to omezenost free verze. Verze PRO je poměrně drahá, ale cena je, vzhledem k schopnostem aplikace, zcela pochopitelná.
 
Doufáme, že jednu z těchto skvělých aplikací použijete a že Vám pomůže zdokonalit Vaše schopnosti!