Chcete-li pracovat s kokosem, vyberte si ten sušený

Kdo by neměl rád kokos? Tento exotický skořápkový plod je oblíbený napříč celým světem. Čím je dána tato oblíbenost? Inu, existuje hned několik důvodů, díky kterým je kokos tolik oblíbený:

  • Nádherná vůně
  • Nasládlá chuť
  • Vysoký obsah zdraví prospěšných tuků
  • Bohaté možnosti použití

Nejčastějším zástupcem v českých obchodech je kokos strouhaný. Dalo by se říct, že jde o nějaký podřadný produkt, ale opak je pravdou. Strouhání, respektive s tím spojené sušení, je nezbytné pro transport samotné plody, a to i pro zajištění dostatečně nízké ceny. I proto si lidé mohou v Česku užívat kokosu za tak nízké ceny. V opačném případě by bylo nutné přepravovat čerstvé plody, které nejenom, že by znamenaly kratší životnost, ale také použití by nebylo tak bohaté.

výrobky z kokosu

Naučte se s kokosem pracovat, jak to jenom půjde

Je skvělé, že existuje tolik zajímavého využití tohoto plodu. Můžete s ním vyrábět tekutinu podobnou mléku, můžete jej využít při pečení či přípravě dezertů, ale své využití má i ve slaných receptech. Díky tomu se jedná o universální potravinu, kterou si dokáže oblíbit každý.

rozpůlený kokos

Poznejte, jaká kouzla skrývá exotická plodina

Sušený kokos se do Evropy dostal již pře mnoha desítkami let. Mohou za to zejména cesty objevovatelů, kteří se rozhodli vyrazit za hranice své země, a tak chtěli poznat něco nového. Vy nyní můžete poznat všechny ty objevy, které byly do Evropy přivedeny, a to právě ve formě kokosu, který je takovým malým symbolem veškeré exotiky. Ať už si tedy uděláte radost v podobě dezertu, nápoje nebo třeba slaného pokrmu, můžete si být jisti, že strouhaná verze této exotické plody není ničím jakkoli podřadným, ale plnohodnotnou potravinou, se kterou lze kouzlit opravdové divy. Stačí se s ní naučit pracovat, a rázem se vám tak dostane možnost tvořit zajímavé a exotické pokrmy s nádhernou vůní.