Bydlení, které utáhnete

Koupit si dnes bydlení znamená zadlužit se na dalších třicet a více let dopředu. Navíc ne vždy dosáhnete na hypotéku. Jde to ale i trochu jinak a levněji.

Bydlení, které utáhnete

Není mnoho lidí, kteří by nechtěli mít vlastní bydlení. Přeci jen, je to jedna z mála jistot, které člověk může v životě mít. To už ale dnes není pro valnou část českého obyvatelstva možné. Ceny obytných nemovitostí totiž nejsou zrovna lichotivé a je velice nepravděpodobné, že by někdy v budoucnu klesaly. Je potřeba se s mířit s tím, že nejen v Praze, ale i v jiných městech prostě na vlastní byt dosáhnou jen lidé s nadprůměrnými příjmy. Zní to trochu jako apokalyptická vize, ale na západě je to dnes standard.

Dřevěný domek

V případě, že se s tímto faktem odmítáte smířit a nechcete bydlet celý život v podnájmu, není příliš mnoho možností, jak to změnit. To však neznamená, že neexistují. Chce to jen umět hledat. Jednou z možností, i když zdaleka ne pro každého, jsou mobilní domy celoroční Top-mobilnidomy.

Příjemná cena

Předně je dobré zmínit, že v nich není mnoho místa, ale kdo je ochoten bydlet v panelácích, ten dokáže žít i v moderním mobilním domě. Pokud se smíříte s menším obytným prostorem, což může být pro někoho nepřekonatelná překážka, budete v podstatě spokojeni. Tento druh bydlení se prodává mnohem levněji než klasické obytné nemovitosti, což je velká výhoda. Jsou dobře vybaveny již v základu, takže kdo nechce, nemusí nic přikupovat a pořád si bude žít poměrně dobře. Nejedná se o žádný luxus, ale také nejde o nějaké pastoušky na dvě přespání v roce.

Financování bydlení

Rekreace

Vzhledem k tomu, že tento bydlení je mobilní, je možné ho teoreticky přemístit kamkoliv vám bude libo. Máte-li pozemek, který je v atraktivní turistické lokalitě, můžete si pořídit pojízdnou chatku. Není potřeba utrácet rovnou za nejlepší verzi. V případě, že má chatka fungovat jen pár dní či týdnů v roce, je škoda zbytečně utrácet. I levnější verze se nakonec dají předělat tak, aby se daly používat v případě nutnosti po celý rok. Sice tam nebudete mít takový komfort, jaký byste si možná představovali, ale ten člověk obvykle od letní chatky ani nečeká.