Betonové ploty a jejich cena

Betonové ploty můžeme využít v mnoho podobách, například na oplocení rodinných domů, průmyslových areálů či jako dekorativní oplocení apod. Betonové ploty jsou hlavně oblíbené kvůli tomu, že se lehce udržují a mají dlouhou životnost, která přesahuje až 25 let. Jejich výhodou je, že vytvoří soukromí, jsou dobré ohledně bezpečnosti vůči zlodějům a nepřejícím pohledům, déle betonové ploty jsou pevné, ale zároveň pevné. Další výhodou je, že jsou rychle postavené. Proto si betonové ploty vybírají i ti nejnáročnější lidé, kteří si především potrpí na velmi výbornou kvalitu.

dřevěný plot

Můžete si vybrat s různých variant betonových desek a ty potom kombinovat, až vznikne betonový plot podle Vašich představ a přání. Jeho výstavba je velmi snadná a rychlá, betonové desky se totiž jen vkládají mezi sloupky ve tvaru H. Výhodou je, že betonové dílce zapadají do sloupků na doraz a tudíž není zapotřebí betonáž základové desky a díky tomu je nižší cena a proto ušetříte nemalé finanční prostředky.

neoplocená zahrada

Běžná cena za metr oplocení se pohybuje přibližně okolo 500,- až 1000,- Kč, cena se odvíjí od kvality, vzoru a také záleží na výrobci.  Pokud byste si zvolili plot v pískovcové podobě, jeho cena vychází přibližně o 20 % více. Pokud vás zajímá montáž betonového plotu, ta stojí 600,- až 1100,- Kč, ta se zas odvíjí od terénu, překážek, jestliže je nutná demontáž starého plotu a vzdálenosti dojezdu.  Pokud vás zajímá cena betonového plotu podrobněji, můžete se obrátit na betonový plot cena montazmpc. Dále máme pro vás příklad cenové nabídky.

Kalkulace betonového plotu

  • délka plotu: 100 m
  • výška plotu:  2 m
  • vzor plotu: jednostranný – horní deska rovná
  • sloupky: hladké
  • barva plotu: šedá

Délka plotu bude tedy 100,55 m vzhledem k rozměrům jednotlivých dílů, ze kterých bude plot složený. Celková cena oplocení by byla 77 130 Kč včetně DPH. Přičemž cena za 1 m by byla 717 Kč.