Auto pro začátečníky

Máte čerstvý řidičák, což je velký úspěch. Ale nyní potřebujete auto, kterým byste mohli jezdit. Většina začínajících řidičů zpočátku jezdí autem svých rodičů nebo jiných příbuzných, ale není lepší pocit, než když máte k dispozici své vlastní auto, kde můžete být vlastním pánem silnic. První auto si většina pořizuje na takzvané vyježdění. To znamená, že nechcete investovat statisícové částky do nového nebo novějšího auta. Většina začínajících řidičů navíc je ve věku, kdy ještě studují, a proto na tak nákladné auto ani nemají finanční prostředky. Navíc, než nasbírají zkušenosti za volantem, chtějí auto, u kterého nebudou muset litovat, že ho odřeli při parkování, nebo škrábnuli při nešetrném zatáčení kolem obrubníku.

řidička

Nejspíš tedy budete kupovat ojetinu nějakého auta. I když budete mít malý rozpočet, nechcete si kupovat auto, s kterým budete už o měsíc později mířit do servisu a necháte tam tisíce a tisíce, aby mohlo být vaše auto vůbec v provozu. Proto si sebou na prohlídku auta, které budete kupovat vezměte někoho zkušenějšího, nejlépe nějakého automechanika, který vám pomůže aut prohlédnout a bude vědět, na které věci se při prohlídce zaměřit, abyste měli jistotu, že je auto ve slušném stavu a je schopné provozu.

auto

Většina řidičů zpočátku volí menší auto, které jim usnadní například parkování. Je to praktické a na začáteční jízdy ideální. Proto velké kombíky raději vynechte a poohlédněte se po některém z menších modelů.Pro začínající řidiče je u nás velmi oblíbeným typem auta Škoda Fabia. Ta se vyrábí neustále v nových a nových modelech a jedná se o jeden z nejoblíbenějších modelů značky Škoda. Předností je jeho velikost, ve většině případů nízká spotřeba a celkově levné provozní náklady. Za velmi slušné peníze dnes seženete na trhu s ojetinami Škodu Fabii I. Pokud se chcete o tomto autu dozvědět více, podívejte se na článek Škoda Fabia I zeleneslevy.cz.